Poznaj nas i naszą firmę

7mil – marka prawdziwa | Co robimy?

Historia obuwia w modzie jest długa i kręta – pełna zwrotów akcji, ewolucji stylu i rewolucji znaczeń. Podobnie wygląda życie wielu współczesnych kobiet. Dlatego w 7milach projektując i wykonując obuwie, w każdej chwili mamy w myśli wyzwania, którym wszystkie niezwykłe kobiety muszą na co dzień sprostać – i chcemy im w tym pomóc. Robimy to, dając każdej kobiecie swobodę i pewność siebie wynikającą z nienagannego wyglądu w każdej sytuacji – dzięki pięknym, stylowym i jednocześnie niezwykle komfortowym modelom obuwia.

7mil – marka stworzona z pasji | Poznajmy się!

Tę markę tworzy zespół ludzi z ogromną pasją – do mody, do życia, do swojego fachu. Działamy w Polsce – tu od ponad 15 lat projektujemy i wytwarzamy najlepszej jakości obuwie. Zaangażowanie pasjonatów i bogactwo ich wieloletnich doświadczeń to niezwykły kapitał. Przekuwamy go w receptę 7mil na niepowtarzalny styl. Tworzą ją: nowoczesny design, perfekcyjne wykończenie, w którym dbamy o każdy, najdrobniejszy szczegół, oraz to co najcenniejsze – komfort każdego wykonanego w naszych butach kroku.

Dzięki temu spod naszych rąk wychodzą buty, które są wizytówką stylu 7mil, stanowiąc synonim elegancji, klasyki i prestiżu. Tworzone przez nas obuwie to stylistyczna siła minimalizmu, doskonale dobrana naturalna skóra i najlepsze materiały. Czysta, lekka i spójna linia to gwarancja nieprzemijającego stylu. Właśnie takie buty tworzymy dla współczesnej kobiety – świadomej siebie i otaczającego ją świata, poszukującej harmonii i stylu, którym będzie mogła wyrazić swoją wyjątkowość.

Przede wszystkim jakość | Jak to robimy

Naszą myślą przewodnią w kwestiach jakości jest inspiracja spoza świata mody. Identyfikujemy się z myślą Oscara Wilde’a: "Mam bardzo prosty gust. Zadowalam się zawsze tym, co najlepsze." Wierzymy, że to właśnie jakość – projektu, wykonania i detali wykończenia – decyduje o prawdziwej wartości każdego przedmiotu. Obuwie 7mil musi być naj… i jest.

POMYSŁ & PROJEKT

Każdy model obuwia 7mil powstaje w naszym własnym studiu projektowym. Tu doświadczeni konstruktorzy przekuwają pasję w pomysł, a pomysł w projekt. Po wielu godzinach pracy projektanta i konstruktora idea nabiera kształtów. To praca nad każdym elementem cholewki, dobór skór, kolorów, nici, ozdób, spodów, obcasa, a także elementów konstrukcyjnych. Sami tworzymy indywidualne kopyta i formy. Wszystko po to, aby but perfekcyjnie łączył nowoczesny design i komfort użytkowania.

SKÓRA & SZYCIE

By zagwarantować nienaganny wygląd obuwiu i doskonały komfort stopom, wykorzystujemy tylko naturalne skóry. Cholewki, futrówki, a także wkładki to najwyższej jakości skóry cielęce, jagnięce i bydlęce. Każdy element jest wyselekcjonowany przez doświadczonego krojczego - jego wprawne oko dba, by materiał był bez skazy. To bardzo istotny moment w produkcji, a idealna skóra to wysokie wartości techniczne, świetny wygląd i trwałość obuwia.

Znawca oceni jakość obuwia po tym, jak jest zmontowane, złożone i przede wszystkim uszyte. Właśnie te detale to domena i wyróżnik 7mil. Nasza szwalnia to ognisko mistrzów cholewkarstwa, których łączy niezwykła koncentracja na perfekcyjnie poprowadzonym szwie, wykonanym najlepszymi nićmi.

KOMFORT & WYGODA

W rytmie kroków mieści się wszystko – nadzieje, pewność siebie, poczucie spełnienia. To musi być wygodny i pewny krok – i na to stawiamy w 7 milach. Wygoda w obuwiu zaczyna się od dobrego projektu, odpowiednio dobranego kopyta i konstrukcji obuwia. Lekkości dodają miękkie, naturalne skóry. Komfort przypieczętowany jest elastyczną podeszwą i super wygodną, profilowaną wkładką, którą podklejamy odpowiednio dobraną pianką.

ESTETYKA & FINISH

Naturalne skóry wymagają delikatności. Dlatego do finiszowania i impregnacji używamy środków na bazie naturalnych składników. Odpowiednie nakładanie past i wosków a następnie dokładne polerowanie wydobywa ze skóry całe piękno jej struktury i głębię koloru. Detale obuwia pozwalają całej stylizacji nadać spójny charakter lub - jeśli taka była ich rola - stanowić akcent, który odpowiednio przykuje uwagę.

Kobiecy szyk, męski styl - wiele potrzeb, jedna odpowiedź | Dlaczego kochamy to, co robimy

Choć w życiu różni nas wiele – codzienny styl, pokonywana droga i tempo kroku – równie wiele nas łączy. Człowiek to ciągłe i fascynujące przemiany energii. Gdy czujemy się atrakcyjnie, jesteśmy pewniejsi siebie.  Świadomość dobrego wyglądu zwiększa więc szanse powodzenia podejmowanych przez nas przedsięwzięć. Ten wspaniały mariaż świata mody i psychologii sprawia, że projektowanie nabiera zupełnie innego wymiaru. Gdy tworzy się z wyznaczonym celem – którym nie jest sam przedmiot, ale rola, którą on spełni w życiu wyjątkowych osób – pasja staje się misją. Tym właśnie zajmujemy się w 7milach. Robimy to dla Was.